httpWB_SC_2//www.facebook.com/people/%D7%9B%D7%95%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%95%D7%A1%D7%AA%D7%9F-%D7%A4%D7%A7%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%9F/100000032184168

אודותינו

השירותים שלנו

סגולות הדבש

הדבש מכיל חומרים נוגדי חמצון, הידועים בפעולתם למניעת מחלות לב וסרטן, וגם ויטמינים B ו- C, ברזל, סידן ואשלגן. אבל הוא מכיל גם הרבה מאוד סוכרים וקלוריות
אם התרגלנו לקבל את הדבש המסורתי כמובן מאליו, בא הממתק הדביק והמענג הזה, וממציא את עצמו מחדש לנגד עינינו. בשנים האחרונות אנחנו נחשפים למגוון הטעמים שהוא יכול לספק לנו, מבינים את חשיבות פרחי הצוף שממנו הוא מיוצר ויורדים לדקויות הבוחנות את פעולתה של כל דבורה פועלת חרוצה. האם שאלנו את עצמנו עד כמה הדבש טוב לנו בעצם?


דבש הכול על דבש

הדבש הוא אחד מסימניו הבולטים של ראש השנה, הרי כולנו טובלים בשולחן החג תפוח בדבש ומברכים " יהי רצון שתתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה". החלטתי להתמקד בכתבת חג זו בדבש – אשתדל לסבר את אוזניכם בכמה שיותר מידע.

קרא עוד


דבש

דבש הינו חומר טבעי בעל מתיקות גבוהה המופק מצוף הפרחים על ידי דבורים באמצעות חלות הדבש. הדבש הינו אחד מהמאכלים המתוקים, הטבעיים, הידועים כבר בתקופות קדומות מאד בהיסטוריה והוא נכלל בסיפורי עמים רבים. ישנן עדויות כי הדבש היה בשימוש האדם כבר בתקופה הפרהיסטורית והוא משתלב בסיפורי האגדות של יון ורומי כמזון האלים. על מנת לייצר ק"ג אחד של דבש יש צורך בעבודת 5-4.5 מיליון דבורים (תהליכי איסוף הצוף ועיבודו בכוורת). צבעו של הדבש מושפע מסוג הפרחים מהם הכינו הדבורים את הדבש.

קרא עוד

דבש- כיצד נוצר? מה טיבו? האם כדאי לאכול דבש?

דבש

על ארץ ישראל כבר נאמר שהיא ארץ זבת חלב ודבש.
ואכן, המקורות מלמדים ואנחנו מסכימים.
הדבש נוצר מצוף של פרחים שונים – פרחי בר וגם פרחים מבויתים ואחרים.
דבש נאסף על ידי הדבורים. יש דבורי בר ויש דבורים מבויתות. דבורים חיות בלהקות, ובאופן מבויית הן חיות בכוורות.
אגב, בשנים האחרונות מתברר כי כמות הדבורים בעולם הולכת ומצטמצמת – ללא כל סיבה נראית לעין, באופן משמעותי ביותר, אשר מעמיד את קיומן בסכנה אמיתי.

קרא עוד


פרופוליס פרו - מגן פוליס- עיר האנטיביוטיקה של הטבע

מקור חומר הגלם הפרופוליס הוא בהפרשות דביקות, חומרי שרף העצים וחלקי צמחים שונים. מורכב מעשרות חומרים, לכל אחד מהם פעילות ביולוגית שונה וזאת בהתאם לאזור גידול. ככול שנאסף בסביבה טבעית איכותו טובה יותר. אסור בשימוש באזורים נגועי חומרי הדברה וזיהומים.

קרא עוד


תזונה וספורט - כללים בסיסיים

שעתיים לפני הפעילות
יש לאכול פחמימות מורכבות החיוניות להגדלת מאגרי סוכרים (גליקוגן) בכבד ובשרירים.

קרא עודמתנת הדבורים לאדם

תכונות המרפא המיוחסות לדבש הדבורים, למזון המלכות, לפרופוליס ולפולן מוכרות לכל. איך זה עובד? מה יש בחומרים הללו שתורם לבריאות האדם? ולמה דבורים כמעט אף פעם לא חולות??
מתנה נפלאה לאדם, כבר אמרנו?

קרא עוד


משקה הבריאות

זהו מתכון למשקה בריאות המכיל את רב חומרי התזונה הדרושים לנו.
משקה זה מתאים לבריאים לצורכי תחזוקה שוטפת ושיפור נוסף של הבריאות ולחולים לצורך חיזוק וזירוז ההחלמה.

קרא עוד


מהי אפיתרפיה?

אפיתרפיה היא ריפוי בעזרת מוצרי כוורת : דבש, פרופוליס, מזון מלכות, ארס דבורים, אבקת פרחים ושעוות דבורים.
ערכם הביולוגי של מוצרי הכוורת מיוחס לכמות עשירה של אנזימים, חומצות אמינו, חומרים אנטיביוטיים, אנטי דלקתיים והורמונים שהם מכילים.

קרא עוד


דבש מלכות

בניגוד לדבש עם רמת הסוכר הגבוהה, מזון מלכות מכיל רמה נמוכה של סוכרים, רמה גבוהה של חלבונים, ויטמינים, מינרלים, אנזימים, הורמונים ועוד.
מזון מלכות הוא לא מזון כשר מפני שהוא מיוצר בתוך גופה של הדבורה.
הוא מיוצר ע"י דבורים צעירות בנות 15-5 ימים ומופרש מבלוטות המצויות בראשן.
קרא עוד


פרופוליס

הפרופוליס הוא חומר נוזלי הנאסף ע"י הדבורים משרפים, מתפרחות, מעלים ומחלקי פירות. צורתו המקורית של הפרופוליס דומה לגוש של פלסטלינה והא אינו נמס במים. הדבורים היו משתמשות בפרופוליס על מנת לחנוט את אויביהם שחדרו לכוורת לאחר שהרגו אותם.  לפרופוליס יש יכולת שימור לאורך שנים, הוא אינו מתכלה ולא נהרס בתנאי סביבה משתנים.

קרא עוד


ארוחת בוקר של אלופים: מה אוכלים לפני אימון בוקר?

רבים פותחים את היום עם פעילות ספורטיבית, ומכיוון שאינם חשים רעב הם מדלגים על ארוחת הבוקר. טעות! בכך הם פוגעים באימון, ואם לא יאכלו מיד לאחריו, יצמצמו את יכולת בניית השריר ואת פיתוח הכושר הגופני.

קרא עוד


אפשר לטפל ADHD בעדינות
ADD- ADHD - Attention-Deficit / Hyperactivity Disorder

איך תוכלו לאתר את הבעיה האמיתית לפני שתיתנו לו תרופה?
תחושה בציבור, שהטיפול התרופתי לא תמיד ניתן לאחר הערכה מדוקדקת ומקיפה המורכבת מפרמטרים רבים.

קרא עוד


אימון משקולות להורדת משקל הדרך המומלצת

החלטתם  להתחיל להתאמן בכדי לשפר את כושרכם הגופני ולהוריד משקל ? מתלבטים בדרך היעילה ביותר לעשות זאת ? איזה אימון אפקטיבי יותר ? כמה פעמים בשבוע ? שהרי אין לנו את כל היום לאימונים.

קרא עוד


יעילות סוגי דבש על שיעול לילי אצל ילדים

מחקר בשירותי בריאות כללית מצא כי דבש יעיל כנגד שיעול לילי בפעוטות מגיל שנה. במחקר שבוצע בעקבות האזהרות שפורסמו בשנים האחרונות מפני הסירופים נגד שיעול לילדים, נבדקו שלושה סוגי דבש בילדים מגיל שנה עד שש הסובלים משיעול טורדני בלילה על רקע זיהום בדרכי הנשימה העליונות.

קרא עוד